Race Results for…
The Deer Run

April 29, 2017 Results presented by Badgerland Striders and timed by Absolute Race Timing
Stats

Leaderboards

Jump to a Leaderboard

5K

Male - Overall
Bib Name Chip Elapsed Pace City Age
1 320 JAMES ZIELONKA 00:18:55 06:06 min/mile BROWN DEER 27
2 283 NICK MUELLER 00:19:26 06:16 min/mile WHITEFISH BAY 33
3 265 BENJAMIN KOLBECK 00:20:02 06:27 min/mile WAUWATOSA 27
Female - Overall
Bib Name Chip Elapsed Pace City Age
1 156 LISA MARTIN 00:19:54 06:25 min/mile GLENDALE 40
2 170 KIMBERLY MISZEWSKI 00:20:03 06:28 min/mile SLINGER 37
3 292 ANNA PRUSINSKI 00:21:57 07:04 min/mile NEW BERLIN 33

10K

Male - Overall
Bib Name Chip Elapsed Pace City Age
1 43 KYLE FRASER 00:33:14 05:21 min/mile MILWAUKEE 36
2 144 TYLER ZWAGERMAN 00:33:51 05:27 min/mile SHOREWOOD 32
3 128 MISHA TUBIC 00:36:05 05:49 min/mile MILWAUKEE 30
Female - Overall
Bib Name Chip Elapsed Pace City Age
1 143 JENNY ZWAGERMAN 00:37:35 06:03 min/mile SHOREWOOD 30
2 22 SUSAN BUERGER 00:41:01 06:36 min/mile HARTLAND 40
3 57 SHAWN JOHNSON 00:41:45 06:44 min/mile MUSKEGO 37

Overall Results

Tip: Slide the results table left and right to view more.
127 entrants …
5K Results
Bib Name Chip Elapsed Pace Division Div Place Age Age Place Gender Gender Place City State Team Name
320 JAMES ZIELONKA 00:18:55 06:06 min/mile 5K 1 27 1 M 1 BROWN DEER WI TEAM JOLENO
283 NICK MUELLER 00:19:26 06:16 min/mile 5K 2 33 1 M 2 WHITEFISH BAY WI NORTHWESTERN MUTUAL STRID
156 LISA MARTIN 00:19:54 06:25 min/mile 5K 3 40 1 F 1 GLENDALE WI
265 BENJAMIN KOLBECK 00:20:02 06:27 min/mile 5K 4 27 2 M 3 WAUWATOSA WI
170 KIMBERLY MISZEWSKI 00:20:03 06:28 min/mile 5K 5 37 1 F 2 SLINGER WI
273 DAVID KUTIL 00:20:12 06:30 min/mile 5K 6 32 2 M 4 MILWAUKEE WI BADGER METER
201 TONY AGOSTINI 00:20:31 06:37 min/mile 5K 7 55 1 M 5 MILWAUKEE WI NONE
215 NIC BURGDORF 00:20:47 06:42 min/mile 5K 8 14 1 M 6 NEW BERLIN WI BADGERLAND STRIDERS
166 CHARLES FLOADING 00:20:51 06:43 min/mile 5K 9 47 1 M 7 BROWN DEER WI
292 ANNA PRUSINSKI 00:21:57 07:04 min/mile 5K 10 33 1 F 3 NEW BERLIN WI BADGERLAND STRIDERS
268 ERIC KORBITZ 00:22:04 07:07 min/mile 5K 11 55 2 M 8 WHITEFISH BAY WI
161 NEAL FRAVENFELDER 00:22:04 07:07 min/mile 5K 12 62 1 M 9 WHITEWATER WI
302 PETE S. STEFANIAK 00:22:20 07:12 min/mile 5K 13 60 2 M 10 NEW BERLIN WI BADGERLAND STRIDERS
152 JIM GUENTNER 00:22:34 07:16 min/mile 5K 14 53 1 M 11 LUBLIN WI
313 AMEILLIA WEDWARD 00:23:23 07:32 min/mile 5K 15 17 1 F 4 BROWN DEER WI
218 BOB BURNSIDE 00:23:28 07:34 min/mile 5K 16 57 3 M 12 BROOKFIELD WI
267 LISA KOLLER 00:23:29 07:34 min/mile 5K 17 24 1 F 5 WEST BEND WI
293 VICTOR RECKMEYER 00:23:41 07:38 min/mile 5K 18 51 2 M 13 SHOREWOOD WI BADGERLAND STRIDERS
210 JOSEPH BOSCHERT 00:23:42 07:38 min/mile 5K 19 35 1 M 14 MUSKEGO WI BOSCHERT FAMILY
237 SAMANTHA FOSTER 00:23:45 07:39 min/mile 5K 20 29 1 F 6 WAUWATOSA WI
174 SPIRIT HESS 00:24:10 07:47 min/mile 5K 21 13 1 F 7
288 KIM PETAK 00:24:15 07:49 min/mile 5K 22 59 1 F 8 MUSKEGO WI
164 PAUL HELLER 00:24:18 07:50 min/mile 5K 23 66 1 M 15 RANDOM LAKE WI
249 JOE HARVEY 00:24:38 07:56 min/mile 5K 24 29 3 M 16 BROWN DEER WI TEAM TAPCO
262 ABIE KHATCHADOURIAN 00:24:48 08:00 min/mile 5K 25 62 3 M 17 BROOKFIELD WI BADGERLAND STRIDERS
238 CHRISTOPHER GILBERT 00:24:50 08:00 min/mile 5K 26 32 3 M 18 MILWAUKEE WI
271 THOMAS KROLL 00:24:53 08:01 min/mile 5K 27 63 4 M 19 WAUWATOSA WI BADGERLAND STRIDERS
300 DENNIS SHOEMAKER 00:25:17 08:09 min/mile 5K 28 67 2 M 20 NEW BERLIN WI
172 CATHERINE KUESTER 00:25:21 08:10 min/mile 5K 29 35 2 F 9 BROWN DEER WI
231 JEFF FELBER 00:25:28 08:12 min/mile 5K 30 57 4 M 21 BROOKFIELD WI BADGERLAND STRIDERS
230 ANGELA FELBER 00:25:31 08:13 min/mile 5K 31 26 2 F 10 MENOMONEE FALLS WI BADGERLAND STRIDERS
298 STEVEN SHAPIRO 00:25:33 08:14 min/mile 5K 32 39 2 M 22 MILWAUKEE WI BADGER METER
307 MADELEINE SWANSON 00:26:00 08:23 min/mile 5K 33 31 2 F 11 GRAFTON WI
301 BYRON SMITH 00:26:09 08:26 min/mile 5K 34 29 4 M 23 MILWUAKEE WI
261 MARK HONISCH 00:26:28 08:32 min/mile 5K 35 48 2 M 24 MENOMONEE FALLS WI TEAM HUSTLE
239 ANGELA GLOCK 00:26:39 08:35 min/mile 5K 36 39 3 F 12 GREENDALE WI
285 JENNIFER OTT 00:26:45 08:37 min/mile 5K 37 42 2 F 13 GLENDALE WI LADIES ON THE RUN
291 EMILY PRATT 00:27:05 08:44 min/mile 5K 38 35 4 F 14 WAUKESHA WI
303 RANI STREFF 00:27:07 08:44 min/mile 5K 39 27 3 F 15 WAUWATOSA WI
310 MARY TURNER 00:27:08 08:45 min/mile 5K 40 54 1 F 16 OAK CREEK WI
145 CHRISTOPHER ADICKES 00:27:14 08:47 min/mile 5K 41 41 1 M 25
227 JASPAL DHALIWAL 00:27:23 08:50 min/mile 5K 42 39 3 M 26 MEQUON WI
206 EMMA BAUMGARTNER 00:27:28 08:51 min/mile 5K 43 16 2 F 17 WEST BEND WI
176 FERNANDO MORENO 00:27:34 08:53 min/mile 5K 44 42 2 M 27 SHOREWOOD WI
219 JIM CHRISTUS 00:27:41 08:55 min/mile 5K 45 69 3 M 28 PEWAUKEE WI NONE
205 AMANDA BARBER 00:28:07 09:04 min/mile 5K 46 32 3 F 18 GREENFIELD WI BADGERLAND STRIDERS
229 JULIA EGGENER 00:28:08 09:04 min/mile 5K 47 47 1 F 19 HARTFORD WI BADGERLAND STRIDERS
266 THOMAS KOLBECK 00:28:12 09:05 min/mile 5K 48 60 5 M 29 WAUWATOSA WI ALIENS
167 GEORGE ROEMER 00:28:20 09:08 min/mile 5K 49 49 3 M 30 BROWN DEER WI
212 ROY BRION 00:28:21 09:08 min/mile 5K 50 41 3 M 31 SLINGER WI
127 entrants …

Winners

Tip: Slide the results table left and right to view more.
Overall
Bib Name Chip Elapsed Pace Division Div Place Age Age Place Gender Gender Place City State Team Name
320 JAMES ZIELONKA 00:18:55 06:06 min/mile 5K 1 27 1 M 1 BROWN DEER WI TEAM JOLENO
156 LISA MARTIN 00:19:54 06:25 min/mile 5K 3 40 1 F 1 GLENDALE WI
1 - 14
Bib Name Chip Elapsed Pace Division Div Place Age Age Place Gender Gender Place City State Team Name
215 NIC BURGDORF 00:20:47 06:42 min/mile 5K 8 14 1 M 6 NEW BERLIN WI BADGERLAND STRIDERS
280 GABE MALUEG 00:36:01 11:37 min/mile 5K 93 13 2 M 51 GREEN BAY WI
223 EVERETT COLUMBIA 00:44:07 14:13 min/mile 5K 119 7 3 M 63 BROWN DEER WI
174 SPIRIT HESS 00:24:10 07:47 min/mile 5K 21 13 1 F 7
255 RAINA HESS 00:28:53 09:19 min/mile 5K 55 11 2 F 21 GREEN BAY WI
305 MADISON STRICKLAND 00:38:41 12:28 min/mile 5K 101 11 3 F 49 BROWN DEER WI
224 JULIA COLUMBIA 00:58:20 18:49 min/mile 5K 125 5 4 F 62 BROWN DEER WI
15 - 19
Bib Name Chip Elapsed Pace Division Div Place Age Age Place Gender Gender Place City State Team Name
241 GILBERT GRAF 00:32:05 10:20 min/mile 5K 73 18 1 M 44 MILWAUKEE WI
313 AMEILLIA WEDWARD 00:23:23 07:32 min/mile 5K 15 17 1 F 4 BROWN DEER WI
206 EMMA BAUMGARTNER 00:27:28 08:51 min/mile 5K 43 16 2 F 17 WEST BEND WI
315 AMBER WENDT 00:33:37 10:50 min/mile 5K 83 17 3 F 35 BROWN DEER WI
314 SANDRA WEINSTEIN 00:36:51 11:53 min/mile 5K 97 17 4 F 45 MILWAUKEE WI
20 - 24
Bib Name Chip Elapsed Pace Division Div Place Age Age Place Gender Gender Place City State Team Name
282 SEBASTIAN MILLER 00:35:21 11:24 min/mile 5K 90 23 1 M 49 MILWAUKEE WI NORTHWESTERN MUTUAL STRID
267 LISA KOLLER 00:23:29 07:34 min/mile 5K 17 24 1 F 5 WEST BEND WI
247 MARISSA HANSEN 00:37:20 12:02 min/mile 5K 98 24 2 F 46 MILWAUKEE WI
278 PALLY LOR 00:54:41 17:38 min/mile 5K 123 22 3 F 60 BROWN DEER WI TEAM TAPCO
25 - 29
Bib Name Chip Elapsed Pace Division Div Place Age Age Place Gender Gender Place City State Team Name
320 JAMES ZIELONKA 00:18:55 06:06 min/mile 5K 1 27 1 M 1 BROWN DEER WI TEAM JOLENO
265 BENJAMIN KOLBECK 00:20:02 06:27 min/mile 5K 4 27 2 M 3 WAUWATOSA WI
249 JOE HARVEY 00:24:38 07:56 min/mile 5K 24 29 3 M 16 BROWN DEER WI TEAM TAPCO
301 BYRON SMITH 00:26:09 08:26 min/mile 5K 34 29 4 M 23 MILWUAKEE WI
244 JORDAN HAMPEL 00:28:37 09:13 min/mile 5K 53 25 5 M 33 WAUWATOSA WI
237 SAMANTHA FOSTER 00:23:45 07:39 min/mile 5K 20 29 1 F 6 WAUWATOSA WI
230 ANGELA FELBER 00:25:31 08:13 min/mile 5K 31 26 2 F 10 MENOMONEE FALLS WI BADGERLAND STRIDERS
303 RANI STREFF 00:27:07 08:44 min/mile 5K 39 27 3 F 15 WAUWATOSA WI
276 ETA LOR 00:54:40 17:38 min/mile 5K 121 28 4 F 58 BROWN DEER WI TEAM TAPCO
277 MAILEE LOR 00:54:40 17:38 min/mile 5K 122 26 5 F 59 BROWN DEER WI TEAM TAPCO
30 - 34
Bib Name Chip Elapsed Pace Division Div Place Age Age Place Gender Gender Place City State Team Name
283 NICK MUELLER 00:19:26 06:16 min/mile 5K 2 33 1 M 2 WHITEFISH BAY WI NORTHWESTERN MUTUAL STRID
273 DAVID KUTIL 00:20:12 06:30 min/mile 5K 6 32 2 M 4 MILWAUKEE WI BADGER METER
238 CHRISTOPHER GILBERT 00:24:50 08:00 min/mile 5K 26 32 3 M 18 MILWAUKEE WI
216 JACOB BURKART 00:29:57 09:39 min/mile 5K 66 34 4 M 41 BROWN DEER WI
292 ANNA PRUSINSKI 00:21:57 07:04 min/mile 5K 10 33 1 F 3 NEW BERLIN WI BADGERLAND STRIDERS
307 MADELEINE SWANSON 00:26:00 08:23 min/mile 5K 33 31 2 F 11 GRAFTON WI
205 AMANDA BARBER 00:28:07 09:04 min/mile 5K 46 32 3 F 18 GREENFIELD WI BADGERLAND STRIDERS
217 JEANNE BURKART 00:29:56 09:39 min/mile 5K 65 34 4 F 25 BROWN DEER WI
290 MARY POTTER 00:31:49 10:15 min/mile 5K 72 30 5 F 29 MEQUON WI
35 - 39
Bib Name Chip Elapsed Pace Division Div Place Age Age Place Gender Gender Place City State Team Name
210 JOSEPH BOSCHERT 00:23:42 07:38 min/mile 5K 19 35 1 M 14 MUSKEGO WI BOSCHERT FAMILY
298 STEVEN SHAPIRO 00:25:33 08:14 min/mile 5K 32 39 2 M 22 MILWAUKEE WI BADGER METER
227 JASPAL DHALIWAL 00:27:23 08:50 min/mile 5K 42 39 3 M 26 MEQUON WI
257 THOMAS HINK 00:35:44 11:31 min/mile 5K 92 37 4 M 50 MENOMONEE FALLS WI NONE
234 BRIAN FLEGEL 00:40:35 13:05 min/mile 5K 111 37 5 M 57 GREEN BAY WI
170 KIMBERLY MISZEWSKI 00:20:03 06:28 min/mile 5K 5 37 1 F 2 SLINGER WI
172 CATHERINE KUESTER 00:25:21 08:10 min/mile 5K 29 35 2 F 9 BROWN DEER WI
239 ANGELA GLOCK 00:26:39 08:35 min/mile 5K 36 39 3 F 12 GREENDALE WI
291 EMILY PRATT 00:27:05 08:44 min/mile 5K 38 35 4 F 14 WAUKESHA WI
281 HOLLY MEYER 00:29:02 09:21 min/mile 5K 57 39 5 F 22 BROWN DEER WI
40 - 44
Bib Name Chip Elapsed Pace Division Div Place Age Age Place Gender Gender Place City State Team Name
145 CHRISTOPHER ADICKES 00:27:14 08:47 min/mile 5K 41 41 1 M 25
176 FERNANDO MORENO 00:27:34 08:53 min/mile 5K 44 42 2 M 27 SHOREWOOD WI
212 ROY BRION 00:28:21 09:08 min/mile 5K 50 41 3 M 31 SLINGER WI
155 DOUGLAS HANDRICH 00:31:46 10:14 min/mile 5K 71 43 4 M 43 WHITEFISH BAY WI
156 LISA MARTIN 00:19:54 06:25 min/mile 5K 3 40 1 F 1 GLENDALE WI
285 JENNIFER OTT 00:26:45 08:37 min/mile 5K 37 42 2 F 13 GLENDALE WI LADIES ON THE RUN
274 AMY LANGKAMP 00:33:39 10:51 min/mile 5K 84 40 3 F 36 BROWN DEER WI
306 MONIQUE STRICKLAND 00:39:22 12:41 min/mile 5K 107 43 4 F 51 BROWN DEER WI
294 NICHOLE SARGENT 00:42:19 13:39 min/mile 5K 116 40 5 F 55 GERMANTOWN WI
45 - 49
Bib Name Chip Elapsed Pace Division Div Place Age Age Place Gender Gender Place City State Team Name
166 CHARLES FLOADING 00:20:51 06:43 min/mile 5K 9 47 1 M 7 BROWN DEER WI
261 MARK HONISCH 00:26:28 08:32 min/mile 5K 35 48 2 M 24 MENOMONEE FALLS WI TEAM HUSTLE
167 GEORGE ROEMER 00:28:20 09:08 min/mile 5K 49 49 3 M 30 BROWN DEER WI
264 KEVIN KLIMEK 00:29:20 09:27 min/mile 5K 61 47 4 M 37 BROWN DEER WI TEAM HUSTLE
317 DOUGLAS WHITING 00:30:38 09:52 min/mile 5K 68 49 5 M 42 BROWN DEER WI
229 JULIA EGGENER 00:28:08 09:04 min/mile 5K 47 47 1 F 19 HARTFORD WI BADGERLAND STRIDERS
296 DAWN SCHWARTZ 00:30:35 09:51 min/mile 5K 67 48 2 F 26 BROWN DEER WI
236 JACQUI FLIPSE 00:33:42 10:52 min/mile 5K 85 48 3 F 37 BROOKFIELD WI
203 LAURA ANDERSON 00:42:59 13:51 min/mile 5K 117 47 4 F 56 NEW BERLIN WI NONE
50 - 54
Bib Name Chip Elapsed Pace Division Div Place Age Age Place Gender Gender Place City State Team Name
152 JIM GUENTNER 00:22:34 07:16 min/mile 5K 14 53 1 M 11 LUBLIN WI
293 VICTOR RECKMEYER 00:23:41 07:38 min/mile 5K 18 51 2 M 13 SHOREWOOD WI BADGERLAND STRIDERS
254 DAVE HESS 00:28:53 09:19 min/mile 5K 56 52 3 M 35 GREEN BAY WI
310 MARY TURNER 00:27:08 08:45 min/mile 5K 40 54 1 F 16 OAK CREEK WI
240 ANN GRAF 00:32:06 10:21 min/mile 5K 74 52 2 F 30 MILWAUKEE WI
253 DORA HERNANDEZ 00:35:16 11:22 min/mile 5K 89 53 3 F 41 DELAFIELD WI BADGERLAND STRIDERS
251 LISA HELT 00:55:29 17:53 min/mile 5K 124 50 4 F 61 MENOMONEE FALLS WI DO RE MI'S
55 - 59
Bib Name Chip Elapsed Pace Division Div Place Age Age Place Gender Gender Place City State Team Name
201 TONY AGOSTINI 00:20:31 06:37 min/mile 5K 7 55 1 M 5 MILWAUKEE WI NONE
268 ERIC KORBITZ 00:22:04 07:07 min/mile 5K 11 55 2 M 8 WHITEFISH BAY WI
218 BOB BURNSIDE 00:23:28 07:34 min/mile 5K 16 57 3 M 12 BROOKFIELD WI
231 JEFF FELBER 00:25:28 08:12 min/mile 5K 30 57 4 M 21 BROOKFIELD WI BADGERLAND STRIDERS
146 MICHAEL WARD 00:28:36 09:13 min/mile 5K 52 59 5 M 32 BROWN DEER WI
288 KIM PETAK 00:24:15 07:49 min/mile 5K 22 59 1 F 8 MUSKEGO WI
232 WANDA FELBER 00:28:24 09:09 min/mile 5K 51 57 2 F 20 BROOKFIELD WI BADGERLAND STRIDERS
312 JILL VIDA 00:29:18 09:27 min/mile 5K 60 58 3 F 24 ADELL WI
319 CHRIS WODKE 00:31:21 10:06 min/mile 5K 69 58 4 F 27 MILWAUKEE WI BADGERLAND STRIDERS
226 JOANNE CRUMER-PASCALE 00:34:28 11:07 min/mile 5K 87 58 5 F 39 MILWAUKEE WI BADGER METER
60 - 64
Bib Name Chip Elapsed Pace Division Div Place Age Age Place Gender Gender Place City State Team Name
161 NEAL FRAVENFELDER 00:22:04 07:07 min/mile 5K 12 62 1 M 9 WHITEWATER WI
302 PETE S. STEFANIAK 00:22:20 07:12 min/mile 5K 13 60 2 M 10 NEW BERLIN WI BADGERLAND STRIDERS
262 ABIE KHATCHADOURIAN 00:24:48 08:00 min/mile 5K 25 62 3 M 17 BROOKFIELD WI BADGERLAND STRIDERS
271 THOMAS KROLL 00:24:53 08:01 min/mile 5K 27 63 4 M 19 WAUWATOSA WI BADGERLAND STRIDERS
266 THOMAS KOLBECK 00:28:12 09:05 min/mile 5K 48 60 5 M 29 WAUWATOSA WI ALIENS
258 JONI HODOR 00:31:28 10:09 min/mile 5K 70 62 1 F 28 WHITEFISH BAY WI BADGERLAND STRIDERS
279 SUSAN MALIN 00:32:48 10:34 min/mile 5K 76 61 2 F 32 MILWAUKEE WI ALIENS
289 JULIE PIERCE 00:33:17 10:44 min/mile 5K 79 62 3 F 34 THIENSVILLE WI
318 ZETTABELL WILLIAMS 00:35:39 11:30 min/mile 5K 91 62 4 F 42 MILWAUKEE WI NONE
220 JEANNE COHEN 00:51:32 16:37 min/mile 5K 120 60 5 F 57 BROWN DEER WI
65 - 69
Bib Name Chip Elapsed Pace Division Div Place Age Age Place Gender Gender Place City State Team Name
164 PAUL HELLER 00:24:18 07:50 min/mile 5K 23 66 1 M 15 RANDOM LAKE WI
300 DENNIS SHOEMAKER 00:25:17 08:09 min/mile 5K 28 67 2 M 20 NEW BERLIN WI
219 JIM CHRISTUS 00:27:41 08:55 min/mile 5K 45 69 3 M 28 PEWAUKEE WI NONE
207 JAMES BENTON 00:29:46 09:36 min/mile 5K 63 65 4 M 39 BROWN DEER WI
202 NANCY ALLMAN 00:29:03 09:22 min/mile 5K 58 67 1 F 23 NORTH PRAIRIE WI
70 - 74
Bib Name Chip Elapsed Pace Division Div Place Age Age Place Gender Gender Place City State Team Name
147 JERRY BAUER 00:29:51 09:37 min/mile 5K 64 73 1 M 40 WAUKESHA WI
287 RON PEMBERTON 00:33:17 10:44 min/mile 5K 80 73 2 M 46 FRANKLIN WI BADGERLAND STRIDERS
245 JIM HANDRICH 00:33:21 10:45 min/mile 5K 81 74 3 M 47 WHITEFISH BAY WI NONE
177 JIM CHMIELEWSKI 00:38:45 12:30 min/mile 5K 102 73 4 M 53 ST FRANCIS WI
260 THOMAS HOLLAND 00:39:13 12:39 min/mile 5K 106 74 5 M 56 MILWAUKEE WI BADGERLAND STRIDERS
75 - 79
Bib Name Chip Elapsed Pace Division Div Place Age Age Place Gender Gender Place City State Team Name
242 CARL GRANETZKE 00:40:48 13:09 min/mile 5K 112 77 1 M 58 RACINE WI TEAM MARATHON MARKETING
221 MIKE COHEN 00:58:53 18:59 min/mile 5K 127 76 2 M 64 BROWN DEER WI
263 JUDY KIRCHOFFER 00:40:13 12:58 min/mile 5K 109 79 1 F 53 WAUKESHA WI BADGERLAND STRIDERS
80 - 99
Bib Name Chip Elapsed Pace Division Div Place Age Age Place Gender Gender Place City State Team Name
259 DAVID HOFFMAN 00:41:23 13:20 min/mile 5K 114 82 1 M 60 MILWAUKEE WI BADGERLAND STRIDERS
208 EDWARD BLUMBERG 00:41:28 13:22 min/mile 5K 115 84 2 M 61 MILWAUKEE WI BADGERLAND STRIDERS

Race Info

Participants:
275
Last Updated:
5/1/2017 10:13:16 AM

5K Overall Results

5K Age Group Results

10K Overall Results

10K Age Group Results

 

 

 

 

 

Tip: Slide the results table left and right to view more.

Search for Name, Bib, City, State or Team
in the field above… by clicking the icon below…

Race Statistics

5K - 127


Male
Total Finishers Avg Pace
64 09:40

Female
Total Finishers Avg Pace
63 11:00

10K - 148


Male
Total Finishers Avg Pace
81 08:12

Female
Total Finishers Avg Pace
67 09:36
This event was timed using RM Timing Systems
Take control of your event

Have a question or need to make a correction?

Submit a Result Correction