Race Results for…
Dylan's Run

September 11, 2016 Results presented by Autism Society of Southeastern Wisconsin and timed by Absolute Race Timing
Participants:
272
Last Updated:
9/11/2016 9:34:04 AM

Results are preliminary for 3 days

Overall Results

Age Group Results

Team Results

 

Stats

Leaderboards

Jump to a Leaderboard

2 MILE

Male - Overall
Bib Name Chip Elapsed Pace City Age
1 693 DAVID FASSBENDER 00:09:55 04:57 min/mile 18
2 562 DANIEL PASCHKE 00:11:34 05:47 min/mile CARMEL 27
3 229 KEVIN DEGENARO 00:12:33 06:16 min/mile 44
Female - Overall
Bib Name Chip Elapsed Pace City Age
1 563 LAURA PASCHKE 00:11:53 05:56 min/mile CARMEL 27
2 655 TAYLOR SCHMIDT 00:12:01 06:00 min/mile WAUKESHA 24
3 692 PAGE FASSBENDER 00:12:05 06:02 min/mile 18

Overall Results

Tip: Slide the results table left and right to view more.
272 entrants …
2 Mile Results
Bib Name Chip Elapsed Pace Division Div Place Age Age Place Gender Gender Place City State Team Name
693 DAVID FASSBENDER 00:09:55 04:57 min/mile 2 MILE 1 18 1 M 1
562 DANIEL PASCHKE 00:11:34 05:47 min/mile 2 MILE 2 27 1 M 2 CARMEL IN MATT'S MINIONS
563 LAURA PASCHKE 00:11:53 05:56 min/mile 2 MILE 3 27 1 F 1 CARMEL IN MATT'S MINIONS
655 TAYLOR SCHMIDT 00:12:01 06:00 min/mile 2 MILE 4 24 1 F 2 WAUKESHA WI
692 PAGE FASSBENDER 00:12:05 06:02 min/mile 2 MILE 5 18 1 F 3
229 KEVIN DEGENARO 00:12:33 06:16 min/mile 2 MILE 6 44 1 M 3
737 TOM BEGOTKA 00:12:40 06:20 min/mile 2 MILE 7 39 1 M 4 WAUKESHA WI
700 JAYDEN SCHMIDT 00:13:00 06:30 min/mile 2 MILE 8 14 1 M 5
658 GARETT SILLANPAA 00:13:07 06:33 min/mile 2 MILE 9 49 1 M 6 KENOSHA WI
691 JOHN MEGAN 00:13:12 06:36 min/mile 2 MILE 10 59 1 M 7
589 DAVID SCHMITZ 00:13:20 06:40 min/mile 2 MILE 11 52 1 M 8 CUDAHY WI TEAM BAIRD
461 JAMES FASSBENDER 00:13:20 06:40 min/mile 2 MILE 12 51 2 M 9 SLINGER WI CHASE N DAVID
629 KATIE ANDRESKA 00:13:23 06:41 min/mile 2 MILE 13 33 1 F 4 SOUTH MILWAUKEE WI WALKIN' STEADY WITH EDDIE
475 RON MOROWSKI 00:13:26 06:43 min/mile 2 MILE 14 53 3 M 10 SUSSEX WI CURATIVE CARE
446 TAMMY ZYDUCK 00:13:30 06:45 min/mile 2 MILE 15 51 1 F 5 WAUKESHA WI BEN'S FRIENDS
494 PETE HOLTZMAN 00:13:34 06:47 min/mile 2 MILE 16 35 2 M 11 FRANKLIN WI FOR PETE'S SAKE
633 SCOTT NIEDERJOHN 00:13:56 06:58 min/mile 2 MILE 17 42 2 M 12 WAUWATOSA WI WALKIN' STEADY WITH EDDIE
228 NATHAN BOWMAN 00:14:01 07:00 min/mile 2 MILE 18 14 2 M 13
218 JOE JANSKY 00:14:03 07:01 min/mile 2 MILE 19 53 4 M 14 MATT'S MINIONS
735 ANDREA BEGOTKA 00:14:08 07:04 min/mile 2 MILE 20 37 1 F 6 WAUKESHA WI
216 BOB BELL 00:14:15 07:07 min/mile 2 MILE 21 48 2 M 15
503 MIKE SZABLEWSKI 00:14:24 07:12 min/mile 2 MILE 22 27 2 M 16 MENOMONEE FALLS WI GAVIN'S PAVEMENT PIRATES
564 KAREN SCHMITT 00:14:30 07:15 min/mile 2 MILE 23 51 2 F 7 JUNEAU WI MATT'S MINIONS
531 PAUL KUMBIER 00:14:37 07:18 min/mile 2 MILE 24 52 5 M 17 DELAFIELD WI LOVELY LILA'S LEGION
511 GRANT HEFFELFINGER 00:14:43 07:21 min/mile 2 MILE 25 27 3 M 18 MILWAUKEE WI INDEPENDENCE FIRST
634 PATRICK NIEDRRJOHN 00:14:46 07:23 min/mile 2 MILE 26 16 2 M 19 WAUWATOSA WI WALKIN' STEADY WITH EDDIE
627 JACOB WILDE 00:14:54 07:27 min/mile 2 MILE 27 15 3 M 20 WAUKESHA WI THE WORLD ACCORDING TO NI
552 VIEN PHAM 00:15:02 07:31 min/mile 2 MILE 28 46 3 M 21 BROOKFIELD WI MATTHEW'S CREW
227 MIKE BOWMAN 00:15:07 07:33 min/mile 2 MILE 29 42 3 M 22
224 ZACHARY ANDERSON 00:15:15 07:37 min/mile 2 MILE 30 16 4 M 23
444 JEREMY ZYDUCK 00:15:25 07:42 min/mile 2 MILE 31 16 5 M 24 WAUKESHA WI BEN'S FRIENDS
659 ISABELLA SWITALSKI 00:15:32 07:46 min/mile 2 MILE 32 10 1 F 8 MILWAUKEE WI
660 RITA SWITALSKI 00:15:34 07:47 min/mile 2 MILE 33 38 2 F 9 MILWAUKEE WI
488 JASON HOLTZMAN 00:15:39 07:49 min/mile 2 MILE 34 40 4 M 25 SLINGER WI FOR PETE'S SAKE
432 SAMUEL KALLIS 00:15:41 07:50 min/mile 2 MILE 35 15 6 M 26 SUSSEX WI AVERY'S ARMY
731 JEFFREY BREILING 00:15:42 07:51 min/mile 2 MILE 36 12 3 M 27 MILWAUKEE WI
520 JACOB AMUNDSON 00:15:46 07:53 min/mile 2 MILE 37 15 7 M 28 CEDARBURG WI JAKE-INATORS
701 BRADY SCHMIDT 00:15:57 07:58 min/mile 2 MILE 38 14 4 M 29
551 TARAK PATEL 00:16:00 08:00 min/mile 2 MILE 39 35 3 M 30 NEW BERLIN WI MATTHEW'S CREW
699 ROSE REEDY 00:16:03 08:01 min/mile 2 MILE 40 32 2 F 10
730 JOSEPH SWIDERSKI 00:16:05 08:02 min/mile 2 MILE 41 17 8 M 31 NEW BERLIN WI
706 ROBERT TIETYEN 00:16:07 08:03 min/mile 2 MILE 42 24 1 M 32
677 JAY GAETHKE 00:16:07 08:03 min/mile 2 MILE 43 41 1 F 11 MATTHEW'S CREW
438 GRETCHEN EGNER 00:16:07 08:03 min/mile 2 MILE 44 46 1 F 12 MUKWONAGO WI BEN'S FRIENDS
571 KATIE GARVEY 00:16:07 08:03 min/mile 2 MILE 45 34 3 F 13 MILWAUKEE WI NDN
575 KATIE WIESE 00:16:08 08:04 min/mile 2 MILE 46 0 0 F 0 MILWAUKEE WI NDN
516 GRACE STOLL 00:16:10 08:05 min/mile 2 MILE 47 14 1 F 14 SHOREWOOD WI INDEPENDENCE FIRST
631 MIKE KNOELLER 00:16:10 08:05 min/mile 2 MILE 48 36 4 M 33 MILWAUKEE WI WALKIN' STEADY WITH EDDIE
734 ANNA RODRIGUEZ 00:16:11 08:05 min/mile 2 MILE 49 26 2 F 15 MILWAUKEE WI
436 JEANNE BLOMBERG 00:16:11 08:05 min/mile 2 MILE 50 52 3 F 16 WAUKESHA WI BEN'S FRIENDS
272 entrants …

Winners

Tip: Slide the results table left and right to view more.
Overall
Bib Name Chip Elapsed Pace Division Div Place Age Age Place Gender Gender Place City State Team Name
693 DAVID FASSBENDER 00:09:55 04:57 min/mile 2 MILE 1 18 1 M 1
562 DANIEL PASCHKE 00:11:34 05:47 min/mile 2 MILE 2 27 1 M 2 CARMEL IN MATT'S MINIONS
229 KEVIN DEGENARO 00:12:33 06:16 min/mile 2 MILE 6 44 1 M 3
737 TOM BEGOTKA 00:12:40 06:20 min/mile 2 MILE 7 39 1 M 4 WAUKESHA WI
700 JAYDEN SCHMIDT 00:13:00 06:30 min/mile 2 MILE 8 14 1 M 5
563 LAURA PASCHKE 00:11:53 05:56 min/mile 2 MILE 3 27 1 F 1 CARMEL IN MATT'S MINIONS
655 TAYLOR SCHMIDT 00:12:01 06:00 min/mile 2 MILE 4 24 1 F 2 WAUKESHA WI
692 PAGE FASSBENDER 00:12:05 06:02 min/mile 2 MILE 5 18 1 F 3
629 KATIE ANDRESKA 00:13:23 06:41 min/mile 2 MILE 13 33 1 F 4 SOUTH MILWAUKEE WI WALKIN' STEADY WITH EDDIE
446 TAMMY ZYDUCK 00:13:30 06:45 min/mile 2 MILE 15 51 1 F 5 WAUKESHA WI BEN'S FRIENDS
1 - 10
Bib Name Chip Elapsed Pace Division Div Place Age Age Place Gender Gender Place City State Team Name
408 HOLDEN MCGOLDRICK 00:17:44 08:52 min/mile 2 MILE 96 10 1 M 60 DELAFIELD WI ABA OF WISCONSIN
682 REID POSSING 00:19:15 09:37 min/mile 2 MILE 127 8 2 M 68
493 NICO HOLTZMAN 00:19:56 09:58 min/mile 2 MILE 136 8 3 M 73 MILWAUKEE WI FOR PETE'S SAKE
485 CHASE HOLTZMAN 00:19:57 09:58 min/mile 2 MILE 137 8 4 M 74 PLAINFIELD IL FOR PETE'S SAKE
721 ETHAN OSBORN 00:20:28 10:14 min/mile 2 MILE 145 7 5 M 78 GERMANTOWN WI FOR PETE'S SAKE
659 ISABELLA SWITALSKI 00:15:32 07:46 min/mile 2 MILE 32 10 1 F 8 MILWAUKEE WI
720 LAUREN OSBORN 00:17:33 08:46 min/mile 2 MILE 89 10 2 F 33 GERMANTOWN WI FOR PETE'S SAKE
533 CASSIDY MILLER 00:22:29 11:14 min/mile 2 MILE 172 10 3 F 82 MCFARLAND WI LOVELY LILA'S LEGION
555 ELLA HANSEN 00:23:00 11:30 min/mile 2 MILE 183 9 4 F 89 FITCHBURG WI MATT'S MINIONS
673 BROOKLYN VERHAGEN 00:23:15 11:37 min/mile 2 MILE 185 6 5 F 90 ALEC AND ALLI'S ANGELS
11 - 14
Bib Name Chip Elapsed Pace Division Div Place Age Age Place Gender Gender Place City State Team Name
700 JAYDEN SCHMIDT 00:13:00 06:30 min/mile 2 MILE 8 14 1 M 5
228 NATHAN BOWMAN 00:14:01 07:00 min/mile 2 MILE 18 14 2 M 13
731 JEFFREY BREILING 00:15:42 07:51 min/mile 2 MILE 36 12 3 M 27 MILWAUKEE WI
701 BRADY SCHMIDT 00:15:57 07:58 min/mile 2 MILE 38 14 4 M 29
489 JOEY HOLTZMAN 00:16:13 08:06 min/mile 2 MILE 51 11 5 M 34 PLAINFIELD IL FOR PETE'S SAKE
516 GRACE STOLL 00:16:10 08:05 min/mile 2 MILE 47 14 1 F 14 SHOREWOOD WI INDEPENDENCE FIRST
724 LAUREN GAUGER 00:16:49 08:24 min/mile 2 MILE 63 11 2 F 20 FRANKLIN WI
635 MADELINE SCHERER 00:18:01 09:00 min/mile 2 MILE 105 12 3 F 40 MUSKEGO WI WALKIN' STEADY WITH EDDIE
717 NATALIE KHENNAFI 00:20:56 10:28 min/mile 2 MILE 152 13 4 F 68 MILWAUKEE WI
482 JESSICA ARDIS 00:22:06 11:03 min/mile 2 MILE 166 11 5 F 77 FRANKLIN WI FOR PETE'S SAKE
15 - 19
Bib Name Chip Elapsed Pace Division Div Place Age Age Place Gender Gender Place City State Team Name
693 DAVID FASSBENDER 00:09:55 04:57 min/mile 2 MILE 1 18 1 M 1
634 PATRICK NIEDRRJOHN 00:14:46 07:23 min/mile 2 MILE 26 16 2 M 19 WAUWATOSA WI WALKIN' STEADY WITH EDDIE
627 JACOB WILDE 00:14:54 07:27 min/mile 2 MILE 27 15 3 M 20 WAUKESHA WI THE WORLD ACCORDING TO NI
224 ZACHARY ANDERSON 00:15:15 07:37 min/mile 2 MILE 30 16 4 M 23
444 JEREMY ZYDUCK 00:15:25 07:42 min/mile 2 MILE 31 16 5 M 24 WAUKESHA WI BEN'S FRIENDS
692 PAGE FASSBENDER 00:12:05 06:02 min/mile 2 MILE 5 18 1 F 3
496 MIA HUGHES 00:17:41 08:50 min/mile 2 MILE 92 15 2 F 35 BROOKFIELD WI FROEDTERT FRIENDS
537 LILA NELSON 00:22:51 11:25 min/mile 2 MILE 179 15 3 F 86 WAUWATOSA WI LOVELY LILA'S LEGION
670 ABBY BINGENHEIMER 00:35:35 17:47 min/mile 2 MILE 223 15 4 F 114 ALEC AND ALLI'S ANGELS
20 - 24
Bib Name Chip Elapsed Pace Division Div Place Age Age Place Gender Gender Place City State Team Name
706 ROBERT TIETYEN 00:16:07 08:03 min/mile 2 MILE 42 24 1 M 32
715 Tyler Kohler 00:16:14 08:07 min/mile 2 MILE 52 23 2 M 35 Pleasant Prairie WI
211 CHARLES CATANIA 00:16:19 08:09 min/mile 2 MILE 53 21 3 M 36
679 DANIEL JOERRES 00:17:30 08:45 min/mile 2 MILE 87 24 4 M 54
736 BEN WAGNER 00:17:41 08:50 min/mile 2 MILE 93 24 5 M 57 NEW BERLING WI
655 TAYLOR SCHMIDT 00:12:01 06:00 min/mile 2 MILE 4 24 1 F 2 WAUKESHA WI
714 EMILY MILLER 00:16:59 08:29 min/mile 2 MILE 72 22 2 F 25 PLEASANT PRAIRIE WI
439 ALISON LAMBRECHT 00:17:04 08:32 min/mile 2 MILE 74 21 3 F 27 MUSKEGO WI BEN'S FRIENDS
480 ERIN GIESE 00:17:22 08:41 min/mile 2 MILE 80 24 4 F 29 MILWAUKEE WI FIRST STAGE NEXT STEPS
212 KATHRYN CATANIA 00:19:52 09:56 min/mile 2 MILE 133 21 5 F 60
25 - 29
Bib Name Chip Elapsed Pace Division Div Place Age Age Place Gender Gender Place City State Team Name
562 DANIEL PASCHKE 00:11:34 05:47 min/mile 2 MILE 2 27 1 M 2 CARMEL IN MATT'S MINIONS
503 MIKE SZABLEWSKI 00:14:24 07:12 min/mile 2 MILE 22 27 2 M 16 MENOMONEE FALLS WI GAVIN'S PAVEMENT PIRATES
511 GRANT HEFFELFINGER 00:14:43 07:21 min/mile 2 MILE 25 27 3 M 18 MILWAUKEE WI INDEPENDENCE FIRST
512 ERIC MOORE 00:16:59 08:29 min/mile 2 MILE 71 25 4 M 46 MILWAUKEE WI INDEPENDENCE FIRST
549 GARRETT KOBAYASHI 00:17:21 08:40 min/mile 2 MILE 79 27 5 M 50 NEW BERLIN WI MATTHEW'S CREW
563 LAURA PASCHKE 00:11:53 05:56 min/mile 2 MILE 3 27 1 F 1 CARMEL IN MATT'S MINIONS
734 ANNA RODRIGUEZ 00:16:11 08:05 min/mile 2 MILE 49 26 2 F 15 MILWAUKEE WI
704 AMY HERZFELDT 00:16:23 08:11 min/mile 2 MILE 55 25 3 F 17
707 SAMANTHA PELTIER 00:16:27 08:13 min/mile 2 MILE 56 25 4 F 18
504 STEPH VANDERBUNT 00:16:53 08:26 min/mile 2 MILE 67 26 5 F 23 STURTEVANT WI GAVIN'S PAVEMENT PIRATES
30 - 34
Bib Name Chip Elapsed Pace Division Div Place Age Age Place Gender Gender Place City State Team Name
709 RYAN FUHRMANN 00:17:26 08:43 min/mile 2 MILE 82 30 1 M 52
498 JEFF HUBER 00:17:26 08:43 min/mile 2 MILE 83 30 2 M 53 STURTEVANT WI GAVIN'S PAVEMENT PIRATES
430 JAMES RAMBOUSEK 00:17:38 08:49 min/mile 2 MILE 91 33 3 M 56 TOMAH WI AVA'S AVENGERS
411 CHRIS STORLIE 00:17:44 08:52 min/mile 2 MILE 95 30 4 M 59 WAUWATOSA WI ABA OF WISCONSIN
568 BENJAMIN ABRAMS 00:17:58 08:59 min/mile 2 MILE 103 32 5 M 62 WAUWATOSA WI NDN
629 KATIE ANDRESKA 00:13:23 06:41 min/mile 2 MILE 13 33 1 F 4 SOUTH MILWAUKEE WI WALKIN' STEADY WITH EDDIE
699 ROSE REEDY 00:16:03 08:01 min/mile 2 MILE 40 32 2 F 10
571 KATIE GARVEY 00:16:07 08:03 min/mile 2 MILE 45 34 3 F 13 MILWAUKEE WI NDN
221 LISA LAABS 00:17:34 08:47 min/mile 2 MILE 90 33 4 F 34
569 KIRSTIN ABRAMS 00:17:57 08:58 min/mile 2 MILE 102 30 5 F 38 WAUWATOSA WI NDN
35 - 39
Bib Name Chip Elapsed Pace Division Div Place Age Age Place Gender Gender Place City State Team Name
737 TOM BEGOTKA 00:12:40 06:20 min/mile 2 MILE 7 39 1 M 4 WAUKESHA WI
494 PETE HOLTZMAN 00:13:34 06:47 min/mile 2 MILE 16 35 2 M 11 FRANKLIN WI FOR PETE'S SAKE
551 TARAK PATEL 00:16:00 08:00 min/mile 2 MILE 39 35 3 M 30 NEW BERLIN WI MATTHEW'S CREW
631 MIKE KNOELLER 00:16:10 08:05 min/mile 2 MILE 48 36 4 M 33 MILWAUKEE WI WALKIN' STEADY WITH EDDIE
559 MATTHEW JORDAN 00:16:47 08:23 min/mile 2 MILE 62 36 5 M 42 WEST BEND WI MATT'S MINIONS
735 ANDREA BEGOTKA 00:14:08 07:04 min/mile 2 MILE 20 37 1 F 6 WAUKESHA WI
660 RITA SWITALSKI 00:15:34 07:47 min/mile 2 MILE 33 38 2 F 9 MILWAUKEE WI
523 NICKI DONAHUE 00:16:51 08:25 min/mile 2 MILE 65 37 3 F 21 GRAFTON WI JAKE-INATORS
623 CONNIE SWANSON 00:16:52 08:26 min/mile 2 MILE 66 37 4 F 22 WAUKESHA WI THE WORLD ACCORDING TO NI
688 KATIE MILBECK 00:16:58 08:29 min/mile 2 MILE 70 35 5 F 24
40 - 44
Bib Name Chip Elapsed Pace Division Div Place Age Age Place Gender Gender Place City State Team Name
229 KEVIN DEGENARO 00:12:33 06:16 min/mile 2 MILE 6 44 1 M 3
633 SCOTT NIEDERJOHN 00:13:56 06:58 min/mile 2 MILE 17 42 2 M 12 WAUWATOSA WI WALKIN' STEADY WITH EDDIE
227 MIKE BOWMAN 00:15:07 07:33 min/mile 2 MILE 29 42 3 M 22
488 JASON HOLTZMAN 00:15:39 07:49 min/mile 2 MILE 34 40 4 M 25 SLINGER WI FOR PETE'S SAKE
584 CURTIS SPAETH 00:16:41 08:20 min/mile 2 MILE 59 41 5 M 40 GREENFIELD WI RYAN'S WARRIORS
677 JAY GAETHKE 00:16:07 08:03 min/mile 2 MILE 43 41 1 F 11 MATTHEW'S CREW
548 TAMI DONNELLY 00:16:45 08:22 min/mile 2 MILE 60 44 2 F 19 NEW BERLIN WI MATTHEW'S CREW
472 BECKA KNAAK 00:21:05 10:32 min/mile 2 MILE 154 43 3 F 69 GREENFIELD WI COLLIN'S CLAN
722 HEATHER OSBORN 00:21:14 10:37 min/mile 2 MILE 161 42 4 F 74 GERMANTOWN WI FOR PETE'S SAKE
696 MELISSA ELLINGSON 00:24:24 12:12 min/mile 2 MILE 196 41 5 F 96 HUBERTUS WI
45 - 49
Bib Name Chip Elapsed Pace Division Div Place Age Age Place Gender Gender Place City State Team Name
658 GARETT SILLANPAA 00:13:07 06:33 min/mile 2 MILE 9 49 1 M 6 KENOSHA WI
216 BOB BELL 00:14:15 07:07 min/mile 2 MILE 21 48 2 M 15
552 VIEN PHAM 00:15:02 07:31 min/mile 2 MILE 28 46 3 M 21 BROOKFIELD WI MATTHEW'S CREW
573 KEVIN SCHOFIELD 00:19:55 09:57 min/mile 2 MILE 134 45 4 M 71 MILWAUKEE WI NDN
681 ED POSSING 00:19:56 09:58 min/mile 2 MILE 135 47 5 M 72
438 GRETCHEN EGNER 00:16:07 08:03 min/mile 2 MILE 44 46 1 F 12 MUKWONAGO WI BEN'S FRIENDS
628 KRISTEN WILDE-MILIUS 00:17:02 08:31 min/mile 2 MILE 73 45 2 F 26 WAUKESHA WI THE WORLD ACCORDING TO NI
483 YVETTE ARDIS 00:17:28 08:44 min/mile 2 MILE 85 45 3 F 31 FRANKLIN WI FOR PETE'S SAKE
686 SARAH KNOWLES 00:17:47 08:53 min/mile 2 MILE 98 48 4 F 36
718 AMY ZYCH 00:18:45 09:22 min/mile 2 MILE 113 45 5 F 46 MILWAUKEE WI
50 - 54
Bib Name Chip Elapsed Pace Division Div Place Age Age Place Gender Gender Place City State Team Name
589 DAVID SCHMITZ 00:13:20 06:40 min/mile 2 MILE 11 52 1 M 8 CUDAHY WI TEAM BAIRD
461 JAMES FASSBENDER 00:13:20 06:40 min/mile 2 MILE 12 51 2 M 9 SLINGER WI CHASE N DAVID
475 RON MOROWSKI 00:13:26 06:43 min/mile 2 MILE 14 53 3 M 10 SUSSEX WI CURATIVE CARE
218 JOE JANSKY 00:14:03 07:01 min/mile 2 MILE 19 53 4 M 14 MATT'S MINIONS
531 PAUL KUMBIER 00:14:37 07:18 min/mile 2 MILE 24 52 5 M 17 DELAFIELD WI LOVELY LILA'S LEGION
446 TAMMY ZYDUCK 00:13:30 06:45 min/mile 2 MILE 15 51 1 F 5 WAUKESHA WI BEN'S FRIENDS
564 KAREN SCHMITT 00:14:30 07:15 min/mile 2 MILE 23 51 2 F 7 JUNEAU WI MATT'S MINIONS
436 JEANNE BLOMBERG 00:16:11 08:05 min/mile 2 MILE 50 52 3 F 16 WAUKESHA WI BEN'S FRIENDS
647 TAMMY KRUCZYNSKI 00:18:07 09:03 min/mile 2 MILE 108 51 4 F 42 FRANKLIN WI
557 JANET HOLK 00:19:13 09:36 min/mile 2 MILE 124 53 5 F 54 HUBERTUS WI MATT'S MINIONS
55 - 59
Bib Name Chip Elapsed Pace Division Div Place Age Age Place Gender Gender Place City State Team Name
691 JOHN MEGAN 00:13:12 06:36 min/mile 2 MILE 10 59 1 M 7
646 EUGENE JOERRES 00:18:53 09:26 min/mile 2 MILE 116 59 2 M 66 MUSKEGO WI
558 JEAN JORDAN 00:18:32 09:16 min/mile 2 MILE 111 59 1 F 44 WEST BEND WI MATT'S MINIONS
651 ALISON MEHLHORN 00:20:36 10:18 min/mile 2 MILE 147 58 2 F 66 MENOMONEE FALLS WI
650 KAREN LUKITSCH 00:24:19 12:09 min/mile 2 MILE 194 59 3 F 94 MILWAUKEE WI
649 CIA LESTER 00:25:45 12:52 min/mile 2 MILE 206 56 4 F 103 LISLE IL
640 KATHY CALLOWAY-PACCAGNELLA 00:29:56 14:58 min/mile 2 MILE 216 55 5 F 109 WAUKESHA WI
60 - 64
Bib Name Chip Elapsed Pace Division Div Place Age Age Place Gender Gender Place City State Team Name
509 MIKE O'KRONGLY 00:18:50 09:25 min/mile 2 MILE 115 64 1 M 65 WAUKESHA WI GRACE'S GANG
657 TERRY SEXTON 00:20:38 10:19 min/mile 2 MILE 150 63 2 M 80 SOUTH MILWAUKEE WI
689 JONI HODOR 00:17:27 08:43 min/mile 2 MILE 84 61 1 F 30
644 CATHY HAMILL 00:20:32 10:16 min/mile 2 MILE 146 64 2 F 65 WAUKESHA WI
711 SHARON WORDEN 00:21:06 10:33 min/mile 2 MILE 156 60 3 F 71
65 - 99
Bib Name Chip Elapsed Pace Division Div Place Age Age Place Gender Gender Place City State Team Name
641 RON EDER 00:17:09 08:34 min/mile 2 MILE 75 71 1 M 47 MILWAUKEE WI
653 EDWARD REINKE 00:25:05 12:32 min/mile 2 MILE 204 73 2 M 98 MILWAUKEE WI
468 HAZEL MARX 00:34:36 17:18 min/mile 2 MILE 222 75 1 F 113 SLINGER WI CHASE N DAVID

Race Info

Participants:
272
Last Updated:
9/11/2016 9:34:04 AM

Results are preliminary for 3 days

Overall Results

Age Group Results

Team Results

 

Tip: Slide the results table left and right to view more.

Search for Name, Bib, City, State or Team
in the field above… by clicking the icon below…

Race Statistics

2 MILE - 272


Male
Total Finishers Avg Pace
127 11:46

Female
Total Finishers Avg Pace
145 12:24
This event was timed using RM Timing Systems
Take control of your event

Have a question or need to make a correction?

Submit a Result Correction